Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
15-03-2021 16:00:40

"Bugün bu salonda 2023 hedefleriyle, 2053 ve 2071 vizyonlarımızla çalışıyoruz, bu vizyonla çalışan gençler olarak karşınızdayız"

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Genel Merkez Gençlik Kolları 6. Olağan Kongremizde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dört bir yanında her kongrede biriktirdikleri heyecan ve coşkuyla partisini ve davasını geleceğe taşıyacak fikirlerle burada olduklarını belirtti.

"Gençsin Önde Yürü İnandığın Yolda" yürü sloganıyla başlattıkları kongrelere değinen Büyükgümüş, "Eğer gençler bir davaya, bir ideale sahip çıkarlarsa orada hedefe ulaşmak kaçınılmazdır. İşte bugün bu salonda 2023 hedefleriyle, 2053 ve 2071 vizyonlarımızla çalışıyoruz, bu vizyonla çalışan gençler olarak karşınızdayız. Her devirde olduğu gibi biz gençler her zaman en önde yürüyeceğiz ve inandığımız yolda yürüyeceğiz." diye konuştu.

Büyükgümüş, gençlik yıllarının tamamını AK Parti çatısı altında geçirdikleri ve liderleriyle omuz omuza mücadele etme onurunu kendilerine bahşettiği için Allah'a şükrettiklerini söyledi.

AK Parti davasının bir neferi olmanın nasip işi olduğuna inandıklarını dile getiren Ahmet Büyükgümüş, "İsminin önünde nice sıfatlar taşıyanların, zekalarıyla böbürlenenlerin en zor zamanlarda bu davayı nasıl terk ettiklerini gördük. Karanlığın üzerimize geldiği en zor zamanlarda söylediğimiz gibi 'yolun sonu bir sır olsa da' biz inançla ve cesaretle buradayız, reisimizin arkasında, liderimizin arkasında sıra dağlar gibi duruyoruz." dedi.

Büyükgümüş, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin, olamaz denilenleri başardığını belirterek, "Hayata geçirdiğiniz sessiz devrimlerle milletle devlet arasına nifak tohumları ekmek isteyenler ve vesayet odakları teker teker dağıldı. 15 Temmuz'da genciyle, kadınıyla, tüm fertleriyle ihanet şebekesinin karşısında durduk. Kardeşlerimiz şehit düştüler, gazi oldular. O gece açık bir şekilde gördük ki bu teşkilatın mayasında iman var, cesaret var, adanmışlık var." şeklinde konuştu.

Ayasofya-i Kebir Camii'nin ibadete açılmasının önemine işaret eden Büyükgümüş, "Şimdi önümüzde iki önemli hedef var, birincisi bu topraklarda yetişecek tüm gençlerin kalbine ve zihnine Ayasofya'yı, onun yeniden ibadet açılması mücadelesini bir nakış gibi işleyeceğiz. Ardından liderimizin işaret ettiği gibi, Mescid-i Aksa da özgürlüğüne kavuşana kadar bu gençlik mücadelesini sürdürecektir." dedi.

Ahmet Büyükgümüş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin ve davasının gençlerle geleceğe yürüyeceğini vurgulayarak, "Ben gönül rahatlığıyla bu bayrağı Eyyüp Kadir İnan kardeşime devrediyorum. Gençlik Kolları teşkilatımızın her kademesinde başardıklarıyla kıymetli başkanım ve kardeşim şimdiden örnek olan bir kardeşimizdir. Ekibiyle birlikte AK Gençliği her manada daha da ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum. Buradaki her bir kardeşimizden helallik istiyorum. Siyasetin nazik tabiatı içinde kırdığım ve üzdüğüm varsa affına sığınıyorum." ifadelerini kullandı.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.